Sirje Niitra • 11. september 2002 kell 11:57

Tulemuspalk paneb maksametniku paremini tööle

Maksuameti peadirektori Aivar Sõerdi sõnul paneb valitsuse poolt tulemuspalgaks eraldatud raha maksametnikud paremini tööle.

Sõerdi sõnul on tulemuspalga mõju juba praegu märgata ja inimesed on hakanud entusiastlikumalt tööle. Siiani olid Maksuameti (MA) töötajad tema hinnangul alamotiveeritud, sest kohalikes ametites oli keskmine palk 6000 krooni ringis.

Esimese poolaasta tulemuste põhjal on rahandusminister eraldanud maksuametile ligi 10 miljonit krooni, mille arvutamise aluseks oli viimase 5 aasta ettekirjutustega määratud ja sissenõutud summa. Raha läheb jagamisele eri maksuametite vahel vastavalt nende töötulemustele.

Töötulemuste mõõtmise aluseks on tehtud ettekirjutuste ja nende alusel riigieelarvesse laekunud rahasumma suurus.

Ministri määrus sätestas, et peakontor saab tulemuspalgaks eraldatud rahast 16,19 protsenti ja maksupettuste uurimise keskus 6,5 protsenti.

Kogu eraldatud summast jääb 30 protsenti MA reservfondi, selleks et premeerida kogu aasta oma ülesandeid hästi täitnud töötajaid. Ülejäänu läheb jagamisele kohalike maksuametite vahel, kusjuures eelistatud on need isikud, kes on tulemusele kõige enam kaasa aidanud ehk revidendid, maksude sissenõudmisega tegelevad ja maksuvaidlusi lahendavad ametnikud.

Keskmiselt saavad MA töötajad poolaasta tulemuste eest tulemuspalgana 4000 krooni, mis tõstab ameti keskmist palka tänavu 670 krooni võrra kuus.

Hetkel kuum