12. september 2002 kell 9:56

Heinekeni poolaastatulemus konkurentidest parem

Hollandi õlletootja Heineken teenis tugeva esimese poolaasta kasumi ja ootab kasvu ka teisel poolaastal, vahendab Dow Jones.

Heinekeni tulemused on tugevasti üle tema Euroopa konkurentide omadest, kes süüdistasid oma tulemuste nõrkuses kehva suveilma, mis vähendas nõudlust.

Firma kasum tavategevusest kasvas esimesel poolaastal 11% 330 mln eurole (5,16 mld krooni) mullusega võrreldes. Ka müük kasvas 11% 4,96 mld eurole.

Firma puhaskasum kahanes 350 mln eurolt 330 mln eurole. Mullu teenis firma 52 mln eurot erakorralist tulu.

Firma ootab tavategevusest kasumi 11% kasvu terve aasta ulatuses.

Heinekeni esimese poolaasta kasv tuli peamiselt Heinekeni brändi all õlle müügist, mis on tõestanud oma populaarsust USAs, Hispaanias, Poolas ja Kagu-Aasias.

Amsteli õlu, mis kuulub ka Heinekeni tootevalikusse, müük nii hästi ei läinud. Selle brändi müük jäi mullusele tasemele.

Selle kuu algused teatas Belgia Interbrew NV 12% poolaasta tegevuskasumi langusest. Hollandi Grolsch NV teatas samas 5,7% kasumikasvust.

Interbrew süüdistas kasumlikkuse languses kehva suveilma, samas kui Grolsch suutis hoida turuosa ja kasvada tänu uue õllebrändi turuletoomisele.

Analüütikute ootustest paremad tulemused ei suutnud siiski aktsia hinda tõsta. Heinekeni aktsia kukkus täna kella 11.50ks Amsterdami börsil 1,08% 42,05 eurole.

Hetkel kuum