Ülar Lauk • 16. september 2002 kell 13:30

WSJ: Putin ütles oma hinna USA rünnaku toetamisel Iraagile

George Bushi pöördumine ÜRO poole oli edukas, kuid ta riskib kallilt maksta Julgeolekunõukogu nõusoleku eest, kirjutab WSJ.

Venemaa president Vladimir Putin esitas oma nõudmised. Ta tahab, et maailm lubaks tal läbi viia sõjalisi operatsioone Gruusia territooriumil.

Putin süüdistas Gruusiat selles, et see peidab oma territooriumil t?et?eeni võitlejaid ja teisi isikuid, keda ta nimetas terroristideks.

WSJ loodab, et USA ei lähe sellele tehingule. Esiteks ei saa võrrelda Eduard ?evardnadze tegevust Saddam Husseiniga. Gruusia liider ei soovi omada tuumarelva, ei plaani USA presidendi mõrvamist, ei ole tunginud naaberriikide territooriumile ja pole tapnud gaasiga riigi elanikke ega ignoreerinud ÜRO 16 resolutsiooni, kirjutab WSJ.

WSJ arvates on Venemaa ärritumise põhjuseks Gruusia läänemeelne poliitika. Riigi valitsus võitleb Abhaasia separatistidega, kes said Venemaalt toetust nii raha kui väljaõppe näol. Venemaal on siiani 3 sõjaväebaasi Gruusias ja ei kavatse järele anda Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsiooni nõudmisele lahkuda Abhaasias asuvast sõjaväebaasist ning alustada läbirääkimisi teistest lahkumiseks.

<#Inopressa.ru=http://www.inopressa.ru/details.html?id=9166>

Hetkel kuum