Ülo Toomsalu • 18. september 2002 kell 6:18

EPL: Angotti tunnistas süüd

Eile kaitsepolitseis ülekuulamisel käinud Antonio Angotti võttis esitatud süüdistused omaks ja palus karistamist lihtsustatud korras.

?Angotti kuulati Toompuiesteel (kaitsepolitseiametis ? toim) üle, ta tunnistas end süüdi ja taotles lihtmenetlust,? ütles kaitsepolitsei pressiesindaja Henno Kuurmann Eesti Päevalehele.

Angotti esindaja vandeadvokaat Leon Glikmani sõnul läheb esialgu kõik plaanipäraselt. ?Prokuratuuris katsume mõistliku lepingu sõlmida ja siis läheb asi kohtusse,? ütles Glikman. ?Aga lihtmenetluse korral peab karistuseks kindlasti trahv olema.?

Kaitsja sõnul võib võltsitud dokumentide kasutamise ja elamisloa taotlemisel valeandmete esitamise eest trahvida paarikümne tuhande krooni ringis. ?Lisatingimusena võib seada ka muude kulutuste katmise ? Eestisse toomise ja tõlkimise kulud,? ütles Glikman. ?Need oleme kindlasti valmis tasuma.?

Kaitsja lootis, et kohtusse võiks asi minna juba tuleval nädalal. ?Hollandis läks nii kaua (mitu kuud ? toim) seepärast, et tahtsime teda Eestisse tuua rahvusvahelise väljaandmiskonventsiooni järgi, mis ei luba talle siin enam uusi süüdistusi esitada,? ütles advokaat. ?Angotti ei ole Eesti võimude eest kõrvale hoidnud.?

Glikman ei näinud põhjust, miks Eesti peaks Angotti asja menetlemisega venitama ning tema peale maksumaksja raha kulutama.

Angotti on võetud vahi alla kümneks päevaks ja ta viibib Rahumäe tee arestimajas.

Angottile on edastatud ka Eesti Raudtee erastamist uuriva parlamendikomisjoni soov temaga kohtuda. Kuurmanni sõnul ei ole kaitsepolitseil selle kohtumise vastu midagi, kui Angotti ise seda soovib.

Glikman lausus, et see on Angotti mure, kas ta tahab kellegagi mitteformaalselt kohtuda. ?Enne kohtuasja lõppu ta kellegagi suhelda ei soovi,? ütles kaitsja.

Hetkel kuum