Ülo Toomsalu • 18. september 2002 kell 6:16

EPL: Erakonnad hoiduvad enne valimisi lepetest

Erakonnad enne valimisi konkreetseid kokkuleppeid võimu jagamiseks ei sõlmi, kuid tunnistavad, et ettepanekuid jõudude ühendamiseks tehakse.

Reformierakonna linnapeakandidaat Rein Lang ütles, et enne valimisi tehakse nii opositsiooni kui ka koalitsiooni poolt ettepanekuid kokkulepeteks, kellega pärast valimisi koos võimu jagada, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Rumalaid ettepanekuid ning lähenemiskatseid tehakse ikka, kuid Reformierakonna kindel seisukoht on see, et ühtegi kokkulepet enne valimisi ei sõlmita,? ütles Lang.

Ta tunnistas, et koostöövõimalusi on otsinud Res Publica, aga ka teised erakonnad.

Keskerakonna juht, linnapea Edgar Savisaar nentis, et valimistele lähevad kõik erakonnad ikka omaette ning kõigi sooviks on võimalikult palju hääli saada. ?Sest eks hääled ole ju poliitiku valuuta,? märkis Savisaar. ?Pärast valimisi alustame aga läbirääkimisi kõigepealt Reformierakonnaga, sest ei olnud ju mõtet seda liitu vaid üheksaks kuuks luua.?

Res Publica linnapeakandidaat Tõnis Palts ütles, et kui keegi teeks ettepaneku koos populistliku linnavõimu vastu seista, siis kirjutaks ta sellele kohe alla. ?Mind ei huvita, kas linnapea on Savisaar või Vihmand (keskerakondlasest volikogu liige Jaak Vihmand ? toim), peaasi, et populism lõpeks,? märkis ta.

Taas linnapeaks pürgiv Jüri Mõis lausus laupäevasel Isamaaliidu Tallinna piirkonna üldkogul, et koostööd Keskerakonnaga ei välistata, kuid selline otsus ei koguks parteis ilmselt toetust.

Hetkel kuum