Andres Kärssin • 18. september 2002 kell 13:55

Savisaar: Tallinna uus arengukava 2003-2005 näitab poliitika muutumist

Taas uue Tallinna arengukava loomine on linnapea Savisaare hinnangul loomulik, sest ka linnavõim on vahepeal vahetunud.

<pilt#EdgarSavisaar.jpg#Edgar Savisaar#150#172#0> Tänasel Tallinna linnavalitsuse istungil heakskiidetud pealinna arengukava aastates 2003-2005 vahetab välja kahe aasta eest paika pandud arengukava 2001-2005. Linnapea Edgar Savisaar ütles linnavalitsuse pressikonveretsil uut arengukava kommenteerides, et kava fikseerib põhimõtted, mitte detailid. Viimased pannakse paika iga-aastaselt vastuvõetava eelarve ja strateegiaga.

'Selle arengukava koostamiseks pole kasutatud ühegi konsultatsioonifirma teenuseid, kasutatud on linnavalitsuse oma jõudusid,' ütles linnapea. 'Arengukava pole nii mahukas, kui eelmine. Selle eest aga on temas vahtu vähem ja konkreetsust rohkem,' lisas ta.

Savisaar polnud nõus oletusega nagu mõjuks arengkava pealinna imidzhile halvasti. 'Me ei paista sellega narrid välja,' tõdes ta. 'Pigem näitab see, et poliitikat on muudetud, et see on teine kui eelmise linnavalitsuse poliitika.'

Jätkamine senise arengukavaga tekitaks Savisaare sõnul küsimuse, kas võimuvahetust oli üldse vaja: 'Kas tahate, et oleksite seisvas vees?'

Linnapea ütles, et seoses aja muutumisega on muutunud ka linna prioriteedid. Ta lisas, et Tallinn pöörab rohkem tähelepanu ettevõtlusele, korterite ehitamisele, turvalisusele, linnaasutuste efektiivsemaks muutmisele, Tallinnas maareformi lõpuleviimisele, sotsiaalprobleemidele.

Hetkel kuum