Ülar Lauk • 20. september 2002 kell 12:44

Juurdlus: Lukoili finantsdirektori röövimine on lavastatud

Eile ilmus Moskva oblasti prokuratuuri operatiiv-juurdlusbrigaadile, mis uurib Lukoili asepresidendi Sergei Kukura röövimist, uus versioon juhtunust.

Röövimine on lavastatud. Võimalik, et seda tehti kavatsusega peita finantsist ära suuremate ebameeldivuste eest. Igal juhul inimesi, kes nõudsid lunaraha, juurdlus ei usu, kirjutab Kommersant.

Versioon tugineb kuriteo enda asjaoludel. Nimelt on veider ihukaitsja ja autojuhi mittesekkumine.

Viimastel andmetel toimus röövimine järgnevalt: 12.septembril peatati dzhiip Lukoili asepresidendiga musta Volga poolt siniste miilitsanumbritega.

Varasema versiooni kohaselt rammis Volga dzhiipi, nüüd selgub, et Volga sõitis Mercedesele ette. Auto peatus, kuigi autojuhil oli aega ja ruumi möödasõiduks. Volgast väljusid 3 inimest kaitsevärvi kostüümides ja näomask-mütsides. Need näomaskid on ammu Peaprokuratuuri poolt ära keelatud ning pidanuks kahtlusi äratama.

Autojuht ja ihukaitsja ei kahtlustanud ikka veel justkui midagi ja nö blokeeriti. Kukura tiriti autost välja ja viidi kohe Volgaga minema. Autojuht ja ihukaitsja pandi tagaistmele istuma, kusjuures nad olevat ikka veel mõelnud, et tegemist on miilitsaga.

Siis uimastati nad heroiinisüstidega, kusjuures neil ei pandud isegi käsi raudu, vaid ainult kotid pähe.

Eile tuli informatsioon sellest, et autojuhi ja ihukaitsja vastu algatati kriminaalasi (juurdlus seda ei kommenteeri). Võimalik, et nad tegutsesid Kukura enda juhtnööride järgi.

Endiselt on töös ka versioon sellest, et finantsisti röövijaid ei huvita lunaraha, vaid salajane info, mille valdajaks Kukura on. Sel juhul võib jutt olla salajastest rahavoogudest, mida võis juhatada Kukura.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/archive/archive-material.html?docId=342050>

Hetkel kuum