23. september 2002 kell 9:36

Vodafone?i aktsia tõuseb Morgan Stanley aktsiasoovituse järel

Vodafone?i aktsia tõusis täna kella 11.30ks Londoni börsil 1,12% võrra 90 pennile Morgan Stanley aktsiasoovituse järel, vahendab AFX.

Investeerimispank Morgan Stanley Dean Witter kordas täna hommikul Briti suurima mobiilsideoperaatori Vodafone aktsia indeksist suurema osaluse soovitust portfellis.

Investeerimispank leiab, et Vodafone bilanss on alavõimendatud. Firma võiks lisada oma võlakoormusele veel 8 miljardit naela, ilma et see seaks ohtu A-krediidireitingut.

Vodafoneil on nüüd palju valikuid, mida rahaga peale hakata, mis sisaldab ka Cegetel ostu, aktsiate tagasiostu või vähemusosaluste väljaoste. Investeerimispank teatas, et turg on õigusega kartlik Cegeteli ostu suhtes.

Kuigi Cegeteli tehing omab strateegilist mõtet, on Morgan Stanley mures, et Vodafone võib olla sunnitud maksma firma eest liiga palju. Investeerimispanga hinnagul on igasugune üle 6,3 miljardi naela suurune pakkumine Cegeteli eest liiga kõrge ning kahjustaks Vodafone aktsionäride huve.

Morgan Stanley kordas indeksiosakaalust suuremat reitingut, alandades aktsia <GR#US.VOD> hinnasihi 140 pennilt 118 pennile.

Hetkel kuum