Virkko Lepassalu • 24. september 2002 kell 9:51

Endel Siff: see on Onako intriig

Transiidiärimees Endel Siff peab elanike allkirjade korjamist Bekkeri sadama vedude ümberkorraldamiseks Onako järjekordseks sepitsuseks.

'Sellele on tegelikult alla kirjutanud ainult üks inimene,' kommenteeris Siff tuhatkonna Ankru t elaniku pöördumist tervisekaitseinpektsiooni jm seoses raskete veoautode lärmiga nende akende all. 'See on minu arvates Onako järjekordne intriig.'

Endel Siff tuletas meelde, et vääriks ettevõtjana, kes on loonud Bekkeri ja Meeruse sadamatesse vähemalt kümneid töökohti, elanike poolt palju mõistvamat suhtumist. Muidu valitseks näiteks Bekkeri sadama kõrval Meeruse sadamas vaid pättide tallermaa.

Tema kinnitusel otsivad Onako töötajad iga vähematki võimalust talle kaikaid kodarasse loopida ning on seekord üles ässitanud mõned kohalikud elanikud. Tema väitel on jutud suurtest transiidimahtudest, mida autodega veetakse, üsna ilmselt ülepaisutatud. Seda kinnitavad tema väitel sadamate kaubatöötlemisnäitajad. Meeruse sadamat alles arendatakse ning seda paika ei saa kauba vahenduse seisukohalt veel arvestada.

Ankru t piirkonna elanike õiguste eest võitleja Nadezhda Larina väitel häirib majade elanikke raskete autode müra ja tolm.

Toornafta vahendamisega tegeleva Onakoga, kus töötab mitmeid endisi tuntud KGB ohvitsere, on Endel Siff aastaid kohut käinud seoses vaidlustega Meeruse sadama naabruses asuva Bekkeri sadama omandiõiguse üle.

Hetkel kuum