Ülo Toomsalu • 24. september 2002 kell 6:03

EPL: Alo Streimann tõusmas Eesti Posti peadirektoriks

Homme valib Eesti Posti nõukogu juhatuse uue liikme ja tõenäoliselt astub pensionile mineva peadirektori Tarmo-Jaan Tõeleiu kohale Alo Streimann.

?Homme valime uue juhatuse liikme nende kandidaatide seast, kelle konsultatsioonifirma Mercuri Urval meile pakub,? ütles Eesti Posti nõukogu esimees Kalev Kaal Eesti Päevalehele.

Seejärel valib juhatus uue esimehe. ?Praegu on meil juhatuse esimehe ja peadirektori kohad ühitatud,? lisas Kaal.

Nõukogu esimees ei soovinud aga öelda, kes on Eesti Posti peadirektori kohale tõenäolisem kandidaat ? kas nõukogu juhatusse toodud Alo Streimann või homme selguv uus juhatuse liige.

Endise teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni sõnul pakkus Eesti Posti eelmine nõukogu välja lahenduse, et juhi leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss ning uus peadirektor alustab tööd pärast Tarmo-Jaan Tõeleiu pensionile siirdumist.

Tõeleid lahkub praeguselt ametikohalt sel reedel.

Jürgensoni sõnul on tal kahju, et avalikku konkurssi ei korraldatud.

Uut kuueliikmelist nõukogu juhib Keskerakonna liige Kalev Kaal ning sinna kuuluvad veel kaks keskerakondlast ? Kostel Gerndorf ja Küllo Arjakas.

Uus nõukogu kutsus juhatusse Keskerakonnale lähedaseks peetava Alo Streimanni, kes töötas enne seda Viru Keemia Grupi juhatuse liikmena ja juhtis firma tütarettevõtet Viru Liimid. Streimanni jaoks loodi nõukogu otsusega varem kaheliikmelisse juhatusse lisakoht.

Hetkel kuum