Ülo Toomsalu • 24. september 2002 kell 6:37

PM: Ametiühingute maja läheb lammutamisele

Erafirma Balterex Oil laseb peaaegu täielikult lammutada Ametiühingute Maja Tallinna kesklinnas ning ehitab selle asemele aastaga uue hoone.

Balterex Oili juhataja Jaanus Paas ütles, et praegusest majast ei jää alles peaaegu midagi, osaliselt säilib kandekonstruktsioon, kirjutab Postimees.

Enam kui viis miljonit krooni maksev lammutamine peaks lõpule jõudma novembri keskel, seejärel algavad ehitustööd peaks esialgsete kavade kohaselt kestma veidi üle aasta.

Olemasoleva maja asemele tuleb maa-alune parkla, meelelahutuskeskus ja bürooruumid. Paas ei soostunud eile ütlema, millist meelelahutust hakatakse keskuses pakkuma.

Varem on ajakirjanduses võimalike ideedena läbi käinud restorani, baari või klubi ning ka hiigelsuure kasiino rajamine.

Mullu ütles Paas ajakirjandusele, et läbirääkimised uuendatud majas hiigelsuure kasiino avamiseks olid tulevase operaatoriga peaaegu lõppjärgus, kui selle seiskas rahandusministeeriumi kava tõsta hasartmängumaksu.

Paas ei soostunud eile ütlema, kas kasiino idee on maha maetud.

Jaanus Paas ütles, et maja ümberehitamine läheb maksma ligi 120 miljonit krooni. Valdavalt on hoones praegu pikad koridorid, kust saab väikestesse kabinettidesse, ning seetõttu on majas palju kasutut pinda.

Nii näiteks suureneb hoone rendipind pärast ümberehitust seniselt 2700 ruutmeetrilt ligi 9000 ruutmeetrile.

Hetkel kuum