Inno Tähismaa • 25. september 2002 kell 10:18

Lasnamäe Spordihall saab homme nurgakivi

Homme, kell 11 pannakse nurgakivi Lasnamäe Spordihallile Punane tn. 45.

Rasepressi teatel osalevad ehitusobjekti avamisel Tallinna abilinnapea Rein Lang ja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja kohusetäitja Rein Ilves.

Kuni 250 spordiharrastajat mahutav Lasnamäe Spordihall vastab Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAFF) nõuetele. Ehitise valmides ootab seal tallinlasi 200-meetrine jooksuring ning 100-meetrine jooksusirge, kõrgus-, kaugus-, ja teivashüppepaigad, kuulitõukesektor, kettaheitenurk, kaljuronimissein, aeroobika- ning jõusaal. Veel saab spordihallis võimelda batuudil ja harrastada eestlaste leiutatud spordiala krossingut.

Tallinna linna eelarvest kulub sel aastal Lasnamäe Spordihalli ning välistaadioni ja jalgpalliväljaku ehituseks 40 miljonit krooni, kogu kompleksi maksumus on kokku 76 miljonit krooni.

Kergejõustikuhalli karbi ehitus maksab 61,0 miljonit krooni, sellele lisandub inventar ning rajakate, kokku umbes 7 miljonit. Välisstaadion koos kunstmuruga jalgpalliväljakuga läheb maksma veel 8 miljonit krooni. Ehitustöid teeb OÜ Eesti Ehitus.

Lasnamäe spordihall peaks valmima tuleva aasta sügisel. Sel aastal püstitatakse 7183-ruutmeetrise Lasnamäe Spordihalli hoone seinad, järgmisel aastal lõpetatakse halli sisemuse rajamine.

Hetkel kuum