Ülo Toomsalu • 30. september 2002 kell 6:33

EPL: Vene turule kalleid autosid varastanud jõuk paljastati

Tallinna autojälitustalitus paljastas kurjategijate jõugu, kes varastas ja pettis välja kümneid luksusautosid ning müüs need Venemaale.

?Alla poole miljoni kroonised autod neid ei huvitanud,? ütles kriminaalpolitsei autojälitustalituse komissar Marek Helinurm. ?Nende käest liikusid läbi Mercedesed, BMWd, Audid, Jaguarid, Subarud, Toyota d?iibid.?

Politsei andmeil on tabatud jõuk luksusautode mustas äris üks suuremaid. Kuritegudega on seotud hulk inimesi, kellest osa on politsei vahi alla võtnud ja neile süüdistused esitanud, kirjutas Eesti Päevaleht.

Olulise lüli vargusketis lõhkus politsei kaukaaslastest vendade vahistamisega. Dagestanis sündinud ja neli aastat tagasi Eestisse kolinud lesgiinid Kazbek (36) ja Elbrus (32) sõidutasid politsei andmeil üle piiri kümneid kalleid autosid. Teiste jõuguliikmete nimesid jälitustöötajad uurimise huvides ei avalda.

Lõunamaa päritolu vendadele saab politsei esialgu esitada süüdistuse vähemalt 15 võltsdokumentidega auto Venemaale toimetamises. Komissar Helinurme sõnul on praeguseks suudetud tõendada suvel toime pandud kuriteod, mille kogukahju on üle viie miljoni krooni. Tõenäoliselt suureneb kahju veelgi, sest ainuüksi eelmisel neljapäeval sai politsei avalduse kuue liisingufirmadelt väljapetetud Toyota Landcruiseri kohta.

Politsei kahtlustab, et Kazbek ja Elbrus alustasid varastatud ja väljapetetud autode Venemaale toimetamist juba neli aastat tagasi. Tihti võttis jõuk autorendi firmadest kasutada kalleid autosid, mida hiljem ei tagastatud. Teisel juhul toimetati üle piiri varastatud autosid, millele oli eelnevalt leitud ostjad Venemaal või Valgevenes.

Hetkel kuum