11. oktoober 2002 kell 7:37

USA börsid hõiskasid Yahoo! tulemuste peale

USA börsid plaksutasid eile võrgugigant Yahoo! kvartalitulemuste peale, mis aitasid aktsiaturu välja 5 aasta sügavaimast mülkast.

Yahoo! aktsia tõusis eile peaaegu 23%, kuna teavitas kolmapäeva hilisõhtul investoritele oma suurimast kvartalitulude kasvust peale internetibuumi ja tõstis oma järgmise aasta majandussihte, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Laiemat turgu kajastav S P 500 indeks vajus eilse päeva esimese poole tunniga uue viie aasta madalaima tasemeni, kuid tuli sealt päeva lõpuks auga välja, lõpetades 803,92 punktil ehk 3,5% plussis.

Dow Jones tööstuskeskmine kerkis 3,4%, tasemeni 7533,95 punkti ja Nasdaqi koondiindeks 4,4%, platseerudes 1163,36 punktil.

Wall Street on pidanud juba kuus nädalat kannatama ettevõtete kasumihoiatuste, segaste majandusraportite ja hirmu käes, et USA ründab Iraaki.

Kuigi turg vajus päeva alguses uute viie aasta madalmate tasemeteni ei toimunud kollapsit. Aktsiaid hakkasid hoopis kiiresti tõusma, mis näitas, et turg on liialt alla müüdud, kirjeldas päeva Brian Pears Victory Capital Managementist.

Yahho! tõusis 23%, tasemeni 12,27 dollarit, kuna teatas prognoositust suuremast kvartalikasumist ning tulude kasvust, millist poldud nähtud peale internetibiuumi lõppu.

Ka teised internetiga leiba teenivad firmad tegid hea tõusu. Nii Amazon.com kui ka AOL Time Warner kosusid päevaga umbes 6%.

2,7% tõusis isegi General Electric ehkki maaklerfirma Morgan Stanley kärpis aktsia hinnasihti ja teatas, et konglomeraat võib elada läbi viimase 20 aasta kehvimaid aegu.

Hetkel kuum