Virkko Lepassalu • 14. oktoober 2002 kell 14:13

Perekond Savisaart ähvardab 75 000 kr nõue

Perekond Savisaarte eelarvesse on kärisemas ligi 75 000 kroonine auk, sest revisjonikomisjon kaalub täna neilt Portlandi-sõidu raha väljanõudmist.

Komisjon arutab täna õhtusel istungil võimaliku lahendusena raha välja nõudmist kohtus.

Tallinna volikogu revisjonikomisjon käsitleb lisaks, kas nõuda Edgar Savisaare Portlandi reisi kuludele välja ka mitmete linnaametnike üle limiidi peetud telefonikõnede maksumus.

Koos mobiiliarvete ja sõidupiletitega küünib poliitikute perekonna ja mõnede endiste linnavolikogu kantselei nõunike võlg maksumaksja ees ligi 149 000 kroonini, nähtub kontrollaktist. Võlg on tekkinud perioodil 1997-1999, kui Edgar Savisaar oli Tallinna volikogu esimees.

Edgar Savisaar ütles Tallinna volikogu kantseleile saadetud kirjas 2001. a juunis, et ?linnale pole ju kahju tekitatud ning väljanõutav summa on minu karistamiseks piisavalt suur?.

Võimalik kohtuskäik ootab seega lisaks Savisaartele kunagist linnavolikogu aseesimeest ja Savisaare asetäitjat Merike Varvast. Lisaks endisi volikogu nõunikke Kristel Uibot, Jakko Välit ja autojuht-transporttöölist Peeter Kaske.

Varvasele, Välile ja Kasele paneb revisjonikomisjon süüks mobiiliarvete kaudu maksumaksja raha kulutamist kokku ligi 37 000 kr eest.

Mobiiliarved ning Savisaarte Portlandi sõidu kulud ilmesid põhjusel, et linnavolikogu andis jaanuaris 2001 revisjonikomisjonile ülesande kontrollida Tallinna Linnavolikogu kantseleid.

Hetkel kuum