Raimo Ülavere • 21. oktoober 2002 kell 10:39

Nõmme Sõnumid tihendas enne valimisi ilmumistsüklit

Nõmme linnaosaleht Nõmme Sõnumid tihendas enne valimisi ilmumisrütmi, ilmudes kahenädalase vahe asemel ka 18. okt ehk nädal pärast eelmist numbrit.

Nõmme Sõnumite toimetaja Alar Rästa sõnul oli tihedam ilmumine enne valimisi seotud suure infohulgaga. ?Lehte oli palju kirjutada, kogu aeg sai midagi valmis,? märkis Rästa. Tema sõnul on loomulik, et enne valimisi info hulk, mida lugejatele edastada, kasvab tuntavalt ning seetõttu anti enne valimisi üks lehenumber välja nädalase vahega. Ka lisas Rästa, et tegelikult jäi hoolimata tihedamast ilmumisest lehest veel infot väljagi.

Reedel ilmunud Nõmme Sõnumites oli suur osa artiklitest uute objektide valmimisest, samuti oli leheküljeline ülevaade linnaosas toimunud arengutest viimase kolme aasta jooksul. Samuti sisaldas leht traditsiooniliselt linnaosavanema reformierakondlase Urmas Paeti arvamusartiklit, kes loetles üles tegevusi, mis Nõmmel juba tehtud ja mis tuleks veel teha.

Lisaks sisaldas leht arvamusartikleid Nõmmel reformierakonna nimekirjas kandideerivatelt inimestelt ? Nõmme halduskogu esinaiselt Keit Pentuselt, TTÜ emeriitprofessorilt Valdek Mikkalilt ja MTÜ Naabrivalve juhilt Tarmo Vaigult.

Rästa sõnul pannakse Nõmme Sõnumite ilmumisgraafik paika juba aasta alguses ja ilmuvate numbrite arv sõltub eelarvest. Sel aastal ilmub 23 Nõmme Sõnumite numbrit, mille ilmumisajad on aasta peale ära jaotatud. Siiani on tavapärane ilmumisrütm olnud üks number kahe nädala tagant, v.a suvel. Erandiks on olnud siis vahetult enne valimisi ilmunud lehenumber. Samas pärast valimisi lehe ilmumissagedus muutub harvemaks, järgmised numbrid hakkavad ilmuma iga kolme nädala tagant ning seega ilmub järgmine leht alles 8. novembril. Rästa sõnul on see ka loomulik, kuna vahetult pärast valimisi toimub linnaosas vähem sündmusi kui enne valimisi.

Nõmme Sõnumite aastaeelarve on umbes 500 000 krooni, millest u 300 000 krooni saab leht aga reklaamimüügist. Rästa ütlusel pole veel lehe järgmise aasta eelarve koostatud ning linnalt raha küsitud, kuid suure tõenäosusega jäävad ka tuleval aastal lehe tegemiseks eraldatavad summad samase suurusjärku.

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) hoiatas mõned nädalad enne valimisi avalikkust munitsipaallehtede poliitilise ühekülgsuse ning maksumaksja rahaga võimulolijate enesereklaami eest. EALLi tegevdirektor Tarmu Tammerk on varem ajakirjanduses nimetanud avalduse tagamaid selgitades tendentsi, kus linna- ja vallalehed muutuvad lausa silmatorkava hooga reklaamprospektide sarnaseks. ?Tundub, et üle Eesti hakkab levima selline mõtteviis, mis peab normaalseks, kui valimiste eel kasutavad poliitikud maksumaksja raha enda reklaamimiseks,? märkis Tammerk. Ta tõi maksumaksja raha eest valimisprospekti näitena just munitsipaallehti, mille esileheküljelt leiab ?igas asendis? omavalitsusjuhi.

Poolteist kuud tagasi ilmunud Äripäeva artiklit Tallinna linnaosa lehtedest saad lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/2224/uud_uudidx_222403.html>.

Hetkel kuum