Ülo Toomsalu • 21. oktoober 2002 kell 5:05

PM: Saadete kordused tõid TV-kanalitele süüdistuse

TV 3 ja Kanal 2 omanikud peavad maksma trahvi, kui nende poolt eile eetrisse paisatud jutusaated tunnistatakse ebaseaduslikuks valimisreklaamiks.

Kas kaks kanalit on seadust rikkunud, peab välja selgitama Tallinna politseiprefektuur, kellele vabariigi valimiskomisjon tegi asjaomase pöördumise juba eile õhtupoolikul, kirjutab Postimees.

Kui selgub, et telejaamad on valimispäeval eetrisse andnud poliitpropagandat ning sellega rikkunud valimisseadust, võib Kanal 2-le ja TV 3-le kui juriidilistele isikutele määrata 20 000 kroonini küündiva trahvi.

TV 3s eile hommikul kell 11 eetrisse läinud korduses jutusaatest ?Täna õhtul Alex Lepajõe? esines Keskerakonna juhtpoliitik Heimar Lenk ning telestuudios istunud ennustaja kuulutas kaartidele tuginedes võitu Keskerakonnale.

Ligi pool tundi varem Kanal 2 sagedusel samuti kordusena teleekraanidele jõudnud ?Tondi juttudes? astus üles aga suisa neli poliitikut.

Neist üks oli samuti Lenk, kes telesaates tutvustas valijaile ka oma kandidaadinumbrit, tähendas Kanal 2 peadirektor Urmas Oru. Samas oli kanal Oru kinnitusel kordussaatest Lengi vastavad sõnad eemaldanud.

Nii TV 3 programmidirektor Jüri Pihel kui ka Kanal 2 juhtiva Urmas Oru sõnul oli mõlema saate puhul tegemist ammu planeeritud kordustega ning igasugune soov valimisagitatsiooni tegemiseks telejaamadel puudus.

Hetkel kuum