Inno Tähismaa • 22. oktoober 2002 kell 10:31

Arle Mölder vabaneb arestimajast pealelõunal

Tallinna arestimajas istuv Hüvitusfondi eksjuht Arle Mölder vabaneb arestimajast pealelõunal, kui tema advokaat saab kätte kohtu määruse.

Tallinna ringkonnakohtu kohtunik Jüri Paap ütles, et ta on vastavale määrusele alla kirjutanud ja Mölderi kaitsja Aivar Pilv peaks sellele kell 13 järele tulema.

Paap ütles, et otsustas täna rahuldada Mölderi vabastamise kasuks, kuna Mölderi kaitsja Aivar Pilv esitas dokumendid selle kohta, et Mölder ei saanud 26. septembril kohtusse tulla. Tegemist oli arstitõendiga, mida Mölder ei saanud kohtule varem esitada, kuna tema raviarst oli olnud komandeeringus. ?Meie arvates tema käitumine ei viita tahtlusele viivitada kohtumenetlusega,? ütles Paap.

Mölderi vabastamise aluseks on tema kaitsja Aivar Pilve esitatud erikaebus Tallinna linnakohtu 8. oktoobri otsusele, mis seadis Mölderile vahi alla võtmise tõkendi. Varem oli Mölderi tegevust piiranud kodukohast lahkumist keelustav tõkend.

Tallinna linnakohtus jätkub protsess Mölderi süüasja üle neljapäeval. Mölderit süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamises ajal, kui ta töötas Hüvitusfondi juhina. Analoogse süüdistuse põhjal määras linnakohus Mölderi kolleegile Andres Männartile aasta aega vangistust.

Hetkel kuum