ÄP fototoimetus • 23. oktoober 2002 kell 22:00

Kas mobiiltelefon on tervisele ohtlik?

www.newscientist.com/hottopics/phones

Vaidlused selle üle, kas mobiiltelefonid on inimese tervisele kahjulikud või mitte, kestavad tõenäoliselt alates esimeste telefonide kasutuselevõtmisest. Ühest vastust sellele küsimusele pole aga siiani õnnestunud leida.

Nii võibki aeg-ajalt leida ajakirjandusest küll uudiseid, mis kirjeldavad mobiilide kasutamisega kaasnevaid ohte, kuid paar päeva hiljem tuleb uus uudis, mis kinnitab, et mobiiltelefonide kasutamine tervisele mingit mõju ei avalda.

Üks koht, kust selle valdkonna kohta infot saab, on teadusajakirja New Scientist internetiversioon, mille üks alalõikudest (http://www.newscientist.com/hottopics/phones/) käsitlebki mobiiltelefonidega seotud probleeme. Põhiliselt keskendubki lehekülg küsimustele, mis on seotud mobiiltelefonide mõjuga inimeste tervisele, samas on tutvumiseks olemas ka artiklid muudel teemadel, nii näiteks räägitakse autorikaitsest seoses mobiiltelefonide helinatega. Eraldi räägitakse veel ka sellest, kuidas mobiilsidevõrgud aitavad raha teenida kurjategijatel üle maailma ning kuidas iga uus ostetud mobiiltelefon aitab kaasa sõja jätkumisele Kongos.

Ainus probleem tundub olevat lehekülje suhteliselt aeglane uuendamine, nii on viimane artikkel sinna lisatud alles 10. juulil 2002. Põhjaliku ülevaate probleemi olemusest annab New Scientist sellest hoolimata.

Autor: ÄP

Hetkel kuum