ÄP fototoimetus • 23. oktoober 2002 kell 22:00

Laserprinter eristab värvitrüki kasutajaid

See aitab kokku hoida firma kulusid ja ühtlasi annab ülevaate trükitavatest töödest. Tegemist on võrguprinteriga, millel on sisseehitatud võrgukaart. Kiiruse poolest võistleb värvilaserprinter mustvalges trükis tavaliste printeritega, trükkides 16 lehekülge minutis. Värvitrükk on paraku 4 korda aeglasem, kuna iga värvi jaoks kulub sama palju kui ühe mustvalge lehe trükkimiseks. Kokku suudab Minolta printer väljastada 4 lehekülge värviliselt trükitud materjali.

Laserprinter on üsna kompaktne. Tavaliselt värvilaserprintereid üks inimene transportida ei jaksa, Magicolor 2300 DL aga on üksinda tõstetav. Seega sobib ta ruumisäästlikku kontorisse, kuna ka mõõtmed on väiksemad. Arvestatud on printeri juures ka traadita võrgu valmidusega.

Hinna poolest võistleb värvilaserprinter must-valgete võrgulaserprinteritega, tindiprinterite ees on tema eeliseks suurem kiirus. Lasertrüki resolutsioon on 2400×600 punkti tollil, mis on samuti enamikule laiatarbe-tindiprinteritele kättesaamatu. Fotode trükkimiseks pole laserprinter aga kõige parem lahendus, selleks sobib paremini spetsiaalne tindiprinter. Küll on ta aga ideaalne graafikute, värviliste diagrammide ja jooniste trükkimiseks, kuna tagab ühtlase ja peene joone. Selleks et väljatrükk oleks kvaliteetne, pole vaja ka spetsiaalpabereid.

Tooneris sisalduv vaha välistab Magicolor 2300 DLi puhul vajaduse kasutada kinnitusõli, mis on sageli saasta tekitav kulumaterjal värvilaserprinterites.

Minolta on esimest korda lisanud printerile ka võimaluse eristada kasutajaid ja tagada vaid osale neist ligipääs printeri värviressurssidele. Kuna suuremal osal tarkvarast on traditsiooniliselt Color PostScripti või PCLi draiverid, on seda nõuet enamiku turul olevate värvilaserite korral olnud praktiliselt võimatu täita. Magicolor 2300 DeskLaseri printeri spetsiaalne arvutiga suhtlemise keel annab selle võimaluse. Kui mõni värvitooner otsa saab, võib värvilaserit edasi kasutada mustvalge printerina, kui musta toonerit veel jätkub.

Autor: ÄP

Hetkel kuum