Virkko Lepassalu • 24. oktoober 2002 kell 22:00

Laksu õlle tootja löögi alt väljas

Tolliameti peadirektor Aivar Rehe otsustas eile lõpetada Nigula Õlu alkoholi aktsiisilao tegevusloa peatamise otsuse.

Toll peatas õlletehase aktsiisilao tegevuse 23. augustil põhjusel, et seal ei olnud kehtestatud toodangu laoarvestuse ja arvelevõtmise korda. Alkoholi saatedokumendid ei olnud vormistatud vastavalt rahandusministri 18. detsembri 2000 aasta määrusele nr 106. Lisaks ei vastanud aktsiisilaos hoitav alkoholi hulk raamatupidamises kajastatud kogustele. Ettevõttel oli tekkinud ka alkoholiaktsiisi maksuvõlg.

Tolliameti pressiesindaja Aivar Pau teatel käisid tolliametnikud üleeile ladu üle vaatamas ning nägid, et AS Nigula Õlu on oma vead parandanud ja nüüd vastab laomajandus kõigiti alkoholiaktsiisi seadusele. Seega otsustas tolliameti peadirektor lubada aktsiisilaol piiranguteta, aktsiisiseaduse raames edasi tegutseda.

Juhtum näitab, et tolli poolt karmimate meetmete kasutamine sunnib ettevõtteid aktiivsemalt tegutsema, et end kehtivate nõuetega vastavusse viia, märkis Aivar Pau. ?Praeguseks pole tollil ASi Nigula Õlu majandustegevusele enam midagi ette heita ? firma on mõne kuuga teinud imet.?

Hetkel kuum