Inno Tähismaa • 24. oktoober 2002 kell 15:10

Tallinn jagab ettevõtluse stardiabiks ligi kaks miljonit krooni

Tallinna Ettevõtlusamet rahuldab 158 stardiabi taotlusest 43 projekti kogusummas 1,9 miljonit krooni.

Tallinna linnavalitsuse ettevõtlusameti ettevõtluskonsultandi Krista Kingu teatel on toetusleping sõlmitud 26 taotlejaga, kes on kandnud ennast äriregistrisse. 'Kohustusliku omafinantseeringu on 26-st teostanud ja tõestanud ettevõtlusametile 20 taotlejat,' rääkis Kink. 'Neile on juba üle kantud stardiabi investeeringuteks ühtekokku 927 450 krooni.'

Kolmandas taotlusvoorus olid märkimisväärsed projektid tehniliste lahenduste pakkumine komposiitmaterjalide töötlemises, samuti toetati ettevõtja investeeringut uudsesse spordi- ja taastusravi teenusesse. Lisaks rahastati traditsioonilisi ettevõtmisi nagu toitlustus, puidu- ja restaureerimistöökoda, kunsti- ja kultuuristuudio rajamine.

Tallinna Ettevõtlusamet väljastab stardiabi eesmärgiga stimuleerida ettevõtlusega alustamist ning toetada ja arendada väikeettevõtlust Tallinnas. Stardiabi on mõeldud alustavale ettevõtjale. Äriprojektide käivitamiseks antakse tagastamatut investeeringu toetust kuni 50 000 krooni. Koos taotlusega tuleb esitada äriprojekti kirjeldus koos detailse eelarvega, kus on ära näidatud kõik kuluartiklid ja rahastamisallikad. Taotlejapoolne omafinantseering peab olema vähemalt 1/3 kogu äriprojekti mahust.

Stardiabi saavad taotleda äriühingud, füüsilisest isikust ettevõtjad ja ettevõtlusega alustada soovivad isikud. Stardiabi võib taotleda näiteks masinate, seadmete ja muu tööstusliku või teenindusliku põhivara soetamiseks ning ruumide renoveerimiseks.

Hetkel kuum