Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2002 kell 6:11

PM: Jäävihm pühkis teelt kümneid autosid

Eile sõitis libeduse tõttu kraavi või omavahel kokku üle kolmekümne sõiduki, mille hulgas oli ka siledate kummidega liinitakso.

Sinine Old Thomase reklaamkirjadega liinitakso tuli mööda Piibe maanteed Kehrast Tallinna poole, salongis üle poole tosina reisija, kirjutab Postimees.

Firmale Temptrans kuuluv sõiduk jõudis kella 10 paiku hommikul paari kilomeetri kaugusele Peterburi maantee viaduktist, kui teelt välja kaldus ja üle katuse kraavi paiskus.

Juhuse tahtel avastas kraavi sõitnud bussi väljakutsele sõitev Kehra kiirabi, mis võttis kähku pardale kolm õnnetuses kannatada saanud inimest.

Kiirabiautojuht Aare Reiman ütles, et juhtus sõitma ilmselt paariminutilise vahega liinitakso järel ning sattus seetõttu avariipaigale enne, kui kõik reisijad küljele veerenud pisibussist välja tulla jõudsid. ?Inimesed olid imestunud küll, et kuidas kiirabi nii kähku kohale jõuab,? jutustas Reiman.

Politsei avariigrupp vaatas liinitakso üle ja tõdes, et sõidukil olid all suverehvid ning nendegi muster oli üsna kulunud. Tagarehvide mustri sügavus oli vaid millimeeter-poolteist - need olid peaaegu täiesti siledad.

Harju politsei pressiesindaja Urmas Krulli andmetel oli hommikul kella 7st kuni 17ni õhtul Harjumaal 20 avariid, mille peamiseks põhjuseks oli juhtide ebaõige käitumine ootamatult libedal teel.

Tallinna politsei avariikorrapidaja sõnul oli ka enamiku pealinnas kuni kella 19ni toimunud 17 õnnetuse põhjuseks enamasti liiga väike pikivahe libedal teel. ?Enamik olid tagant otsasõidud, üksteisele külge vajumised ja muud sellised intsidendid,? ütles korrapidaja.

Avariide laine jätkus eile õhtul õhutemperatuuri langedes, kui Tallinna lähedal hakkasid autod libeduse tõttu taas kraavi sõitma.

Hetkel kuum