28. oktoober 2002 kell 15:39

Citigroup ja Hewlett-Packard sõdivad vajuva USA börsiga

Rõõmsad sõnavõtud finantsgigant Citigroupi ja arvutite tootja Hewlett-Packardi kohta on kütnud täna USA turgudel vaid asjaosaliste meeli.

Peale USA börsidel väldanud kolme tõusunädalat on täna alustatud kergelt langevalt. Kella 17:30 oli vajunud Dow Jones tööstuskeskmine 0,5%, tasemeni 8401 punkti ja Nasdaqi koondindeks 0,2%, liikudes 1328 punkti tasemel.

Lehman Brothers tõstis täna Dow Jones indeksisse kuuluva Citigroupi reitingut, öeldes et tõenäoliselt USA majandus teist järjestikust langust enam läbi ei tee.

Investeerimispank kergitas ühes temaga ka teiste suure turuväärtusega pankade väljavaadet. Kell 17:30 liikus peasüüdlane ehk Citigroup 2,4% plussis.

Lehman pidas hea sõnaga meeles ka Hewlett-Packardi, rõhudes et neljas kvartal tõotab tulla printerite parema müügi ja marginaalide kasvu tõttu korralik. Ettevõtte aktsia liikus tund peale börsi avanemist 6,5%ga plussis.

Analüütikute sõnul on turgu viimasel ajal toetanud prognoositust paremad kolmanda kvartali tulemused. Tõsi ta on.

Analüüsikeskus Thomson First Calli andmeil on Standard Poor`s 500 indeksisse kuuluvast ettevõttest avaldanud senini oma kvartalitulemused 358.

Neist 59% on ületanud analüütikute prognoose ja 14% on neile alla jäänud.Meeldetuletuseks olgu aga öeldud, et analüütikud oma prognoose ettevõtete osas viimaste kvartalite ja aastate jooksul pidevalt vaid alandanud.

Hetkel kuum