Inno Tähismaa • 28. oktoober 2002 kell 12:47

Hansapank jätab Rootsi valitsuse maksuplaanist hoolimata peakontori Eestisse

Hansapank jätab peakontori Eestisse hoolimata Rootsi valitsuse plaanist hakata maksustama otse Rootsi ettevõtete Eesti kasumeid.

?Hansapangal ei ole plaanis oma tegevust Lätti ega Leetu viia,? kommenteeris Rootsi valitsuse plaani Hansapanga finantsjuht Kristina Siimar.

Rootsi rahandusministeerium esitas ettepaneku maksustada otse neid Rootsi firmasid, mille tütarfirmad teenivad kasumit maksuparadiisides. Seejuures käsitletakse maksuparadiisina lisaks Bermudale, Gibraltarile ja Kanalisaartele ka Iirimaad, ?veitsi ja Eestit. Maksustama hakatakse plaani järgi nii kasumit, intresse kui dividende. Maksu hakatakse võta tütarettevõtte kasumilt olenemata sellest, kas kasum on välja maksutud või mitte.

Kui kava jõustub, hakkavad Eestis asuvad Rootsi ettevõtete tütred maksma makse topelt, kuna Eestis on dividendid 26% tulumaksu all.

Rootsi valitsuse plaani osas spekuleeritakse, et Rootsi ettevõtted võivad oma esinduse viia Eestist Lätti või Leetu, mis pole maksuparadiiside nimekirjas ja kus maksumäär väiksem kui Rootsis.

Hetkel kuum