29. oktoober 2002 kell 13:03

Börsiülevaade: investorite aktiivsus tegi täna hüppe

Viimase kahe kuu kõige aktiivsemal börsipäeval pakkusid liideraktsiate kõrval elevust ka kaks I-nimekirjas oma kvartalitulemused avaldanud ettevõtet.

Viimase kolme nädala jooksul vastavalt 11% ja 14% kerkinud Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsia oli seevastu näha kasumivõtmist. Esimene taandus 1,1%, sulgudes 219,05 kroonil (14 eurol) ja teine 1,5%, tasemeni 81,36 krooni (5,20 euroni).

Ehkki antud kahe väärtpaberiga tehti tänasest 121 tehingust üle kolme neljandikku pakkusid börsi I-nimekirjas elevust ka kaks kvartalitulemust avaldanud ettevõtet.

Esmaspäeva õhtul oma kvartalitulemuse avaldanud Klementi aktsia tõusis vähese likviidsuse ja paari suure ostusoovi tekkimise toel päevaga 15,65 kroonini (1,00 euroni) ehk 14,6%. Kui tavaliselt on aktsia puhul domineerinud müügihuvi siis täna oli märgata selget ostuhuvi.

Arvatavasti avaldas investoritele muljet Klementi 3,5 mln kroonine kvartalikasum, ehkki ettevõtte teatas juba II kvartali aruandes, et teenis juulis 3,6 mln krooni kasumit.

Rõivatootja kvartalikäive kasvas 13%. Kasvu taga oli peamiselt oma endiselt suuromanikult (PTA Group) omandatud sügiskollektsioonide Soome ja Rootsi suunaline müük.

Head tulemused avaldas täna ka Rakvere Lihakombinaat, näidates kolmandas kvartalis 14% käibekasvu kõrval 25% kasumikasumi. Rentaabluse tõusu taga oli peamiselt madalamad finantskulud võrreldes möödunud aasta III kvartaliga.

Üks tehing ja kerkinud noteeringud tõstis aktsia 12,67 kroonini (0,81 euroni) ehk 3,9% eilsest tasemest kõrgemale.

Hetkel kuum