Peeter Stamberg • 30. oktoober 2002 kell 8:03

Vivendi lükkas Vodafone pakkumise sideoperaatoris osaluse ostmiseks tagasi

Vivendi Universali nõukogu otsustas tagasi lükata kunagise partneri Vodafone pakkumise osta Vivendile kuuluv osalus Prantsusmaa sideoperaatoris.

Vivendi nõukogu otsustas pärast kolmetunnist kaalumist lükata tagasi Suurbritannia sideoperaator Vodafone Groupi pakkumise, mille kohaselt oleks Vivendi saanud 44protsendilise osaluse eest Prantsuse sideoperaatoris Cegetel 6,67 mld dollarit (106 mld krooni), kirjutab The New York Times.

Vivendi nõukogu sõnul ei peegeldanud pakutav hind kompanii tegelikku väärtust. Cegetel on kõrge kasumlikkusega kiirelt kasvav mobiilsideoperaatori SFR omanik.

Prantsuse-Ameerika meelelahutuskonglomeraadilt oodatakse nüüd omapoolset pakkumist Cegeteli aktsiatele, mis kuuluvad BT Groupile ja SBC Communications ja mida on Vodafone nõustunud ostma.

Selline samm sunnib Vodafone suurendama oma pakkumise summat. Samas on Vodafone tegevjuht Sir Christopher Gent öelnud, et ta ei soovi asuda Vivendiga hinnasõtta.

Vivendi otsus valmistab pettumuse aktsionäridele, kelle arvates peaks kompanii Vodafone pakkumise vastu võtma, kuna see tugevdaks ettevõtte bilanssi.

Hetkel kuum