Andres Kärssin • 1. november 2002 kell 7:44

Lõplikult valminud Mustamäe Kaubanduskeskus avab täna uksed

Arendaja avab täna ostjatele endisel Kadaka turul ligi 200 miljonit krooni maksnud Mustamäe Kaubanduskeskuse.

26 000 ruutmeetri suuruse Mustamäe Kaubanduskeskuse arendaja ASi Combinent juhatuse esimehe Aivar Leinemanni teatel on kunagise turu muutumine klassikaliseks kaubanduskeskuseks arengu loogiline jätk. Arendaja näeb kaubanduskeskuse kliendina eelkõige musta- ja õismäelast, kellele tahetakse pakkuda lisaks ka võimalus vaba aja sisustamiseks.

Uues kaubanduskeskuses alustab tegevust üle 40 kaupluse, teiste seas Seppäla, Baltika, Abakhan, Stopmarket, Esmofon ja Helisalv. 600 ruutmeetri suurusel suurusel pinnal hakkab külastajaid teenindama ka restoran-kohvik. Keskuse suurim rentnik on kaks nädalat tagasi oma hüpermarketi avanud Prisma, mis hõlmab kokku 11 000 ruutmeetrit.

Parkimiskohtade arv ulatub nii hoone ees kui Prisma keldrikorrusel 700 kohani. Parkimine on nii Mustamäe Kaubanduskeskuse ees asuval platsil kui Prisma all tasuta.

Mustamäe Kaubanduskeskuse ehitustööd algasid märtsis. Projekti finantseeris Nordea ning peatöövõtja oli Skanska/EMV.

Kinnisvaraarendusfirmale AS Combinent kuulub Mustamäe südames, Mustamäe ja Tammsaare tee nurgal kokku 42 000 ruutmeetri suurune territoorium. Kadaka turg alustas tegevust 1992. aastal. 1997.- 1998. aastal valmis 12 500 ruutmeetri suurune müügipind kogumaksumusega 60 miljonit krooni. Möödunud aasta suvel avati 30 miljonit krooni maksnud juurdeehitus, kus tegutseb kodukaupu müüv kauplustekett Koduextra.

Hetkel kuum