Sulev Oll • 4. november 2002 kell 12:28

Tartu Ülikool alustab loengute ülekandeid arvutivõrgus

Esimese loengu läbi arvutivõrgu peab 5. novembril sotsiaal-, majandus- ja õigusteaduskonna üliõpilastele avatud ülikooli direktor Aune Valk.

Loengu teema on 'Rahvuslikud identiteedid ja rahvuste vahelised suhted psühholoogias'.

Loeng toimub Ülikooli multimeediakeskuses, kus lektorit jälgivad vahetult 20-30 üliõpilast. Samaaegselt jälgib arvutivõrgu vahendusel Vanemuise 46 ringauditooriumis loengut üle paarisaja tudengi.

Loengu üle-eestiliseks levitamiseks on ülikoolil sõlmitud leping Eesti Telefoniga, kelle serverist on loeng vaadatav aadressil www1.neti.tv/asx/tyloengud.asx.

Pilootprojekti õnnestumisel on plaanis kasutada loengute ülekannet üle interneti Tartus toimuvate loengute vahendamiseks ülikooli kolled?itesse Pärnus, Narvas ja Türil ning Õigusinstituuti Tallinnas, samuti saavad arvutivõrgust loengut jälgida neile sobivas asukohas avatud ülikooli üliõpilased, kellel on interneti püsiühendus.

Paralleelselt loengute ülekandega üle arvutivõrgu need ka salvestatakse ning veel käesoleva aasta lõpul on plaanis mõned loengud arhiveerida serverisse võimaldamaks nende kuulamist-vaatamist üliõpilastele sobival ajal.

Hetkel kuum