5. november 2002 kell 10:45

Esmakordselt valitakse avalikult aasta kohtunik, prokurör ja advokaat

Sihtasutuse Eesti Õiguskeskus eestvõttel toimuvad esmakordselt Eestis avalikud aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi valimised.

Aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi valimise eesmärgiks on tunnustada avalikult klassikaliste õiguserialade parimaid esindajad. Konkursi eesmärgiks on ka näidata ühiskonnale läbi positiivsete näidete Eesti juristkonna osa demokraatliku riigi ülesehitamisel ja õigluse ning seaduslikkuse tagamisel.

Konkursi eripäraks võrreldes paljude muude ametkonnasiseste konkurssidega on asjaolu, et kandidaate aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi tiitlile saavad esitada kõik täiskasvanud Eesti elanikud ja Eestis registreeritud juriidilised isikud. Kandidaatide ülesseadmiseks tuleb saata vastav ettepanek koos lihtsa põhjendusega SA Eesti Õiguskeskusele 25. novembriks k.a. aadressil: Lossi 19, Tartu 51003 või e-kirja: [email protected]

Võitjad selgitab välja SA Eesti Õiguskeskuse poolt kokkukutsutud sõltumatu hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad nii Eesti juristkonna esindajad kui ka mittejuristidest lugupeetud ühiskonnaliikmed.

Aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi tiitlite üleandmiseks korraldatakse Eesti Õiguskeskuse poolt detsembris pidulik tseremoonia.

Hetkel kuum