5. november 2002 kell 8:14

USA aktsiaturud: Microsoft vedas turgu

Microsofti aktsia vedas eile tehnoloogiasektori aktsiad tõusule.

Pettumust valmistavast majanduse olukorrast rääkivad majandusnäitajad enam turgu ei huvitanud.

USA aktsiaturg tegi eile tugeva tõusu, kuid päeva teisel poolel läks aktiivseks kasumivõtmiseks. Microsofti aktsia edu see olematuks ei teinud.

Microsofti aktsia <GR#US.MSFT> tõusis 5,8% 56,10 dollarile reaktsioonina kohtulahendile, mis lükkas tagasi karmid konkurentsirikkumise karistused. Lahend võttis maha osa kohtumuresid, mis on tarkvaragigandi aktsiat pikemat aega rõhunud. Microsofti üleslend viis endaga ka kaasa ka teised Nasdaqi aktsiad.

Investorid lülitasid välja negatiivsed uudised, nagu seda tehti ka reedel. Eile avaldati USA tööstustellimuste number, mis langes septembris 2,3%, 318,06 miljardile dollarile (5 triljonit krooni), mis on järjekordne märk, et majanduse taastumise jõud raugeb.

Investorid on turu suhtes positiivselt meelestatud. Glenmede Trusti esimese asepresidendi Uma Rajeshwari ütluse põhjal Wall Street Journalile näitaks kolmapäeval USA Kespkanga intressisättiv komitee intressi alandadamine, et Greenspan on kapituleerinud. USA Keskpanga otsus alandada intressi näitaks seda, et majandus on halvas seisus. Rajeshwari pole veendunud, et keskpank alandab intressi.

Dow Jonesi tööstukeskmine <GR#US.^DJI> tõusis 0,63% 8571,60 punktile, olles päevasiseselt käinud 8730,64 punktil. Nasdaq <GR#US.^IXIC> tõusis 2,63% 1396,54 punktile, olles käinud 1420,03 punktil. S P 500 indeks <GR#US.^SPC> ei suutnud hoida päeva tipptaset 924,58 punkti, sulgudes 0,82% plussis 908,35 punktil.

Investorid roteerisid jätkuvalt raha tehnoloogiasektori, kuna möödunud nädala avaldatud USA majanduskasv näitas kasvanud kapitalikaupade ostmist.

Hetkel kuum