6. november 2002 kell 7:51

Börsiülevaade: ASi Harju Elekter tulemus võib tekitada ostuhuvi

Täna võib investoritel kasvada huvi ASi Harju Elekter aktsia vastu, kes avaldas tugeva kolmanda kvartali majandustulemuse.

Harju Elektri aktsiatega <GR#EE.HELEK> eile börsil ei kaubeldud. Aktsia viimane hind on 33,64 krooni (2,15 eurot).

Harju Elekter püstitas III kvartali kontsernitulemuste näol hüppelise kasumikasvu, eriti kui arvestada erakorralisi kasumeid. Ka kasum põhitegevusest kahekordistus mullusega võrreldes. Firma konsolideeritud tulemus kasvas puhaskasum kasvas aastataguselt 4,609 mln kroonilt 39,376 mln kroonile.

Puhaskasumis sisaldus erakorraline tulu autojuhtmete tehase baasil moodustatud tütarettevõttele põhi- ja käibevara müügist saadud ärikasum ning tütarettevõtte AJT Harju Elektri müügist teenitud finantstulu, kokku 29,915 mln krooni, teatas firma börsile.

Konsolideeritud käive kasvas kolmandas kvartalis ligi 32% 61,464 mln kroonile.

Firma tõi tulemustes välja kaks olulist sündmust. 4.juunil allkirjastasid Harju Elekter ja PKC Group Oyj ostu- müügilepingu, mille järgi PKC omandas Harju Elektri 100%lise tütarettevõtte AS AJT Harju Elekter kõik aktsiad. Tehingu hind oli 32,4 mln krooni. AJT, kui madala rentaablusega allhankefirma müügi järel vähenesid oluliselt Harju Elektri äririskid, samas säilis juhtmeköidiste ja fiiber-optiliste toodete valmistamise oskus kontsernis.

19. septembril allkirjastasid Harju Elekter ja Siemens Osakeyhtiö ostu-müügi lepingu, mille järgi Harju Elekter omandas Siemensi 100%lise tütarettevõtte Satmatic Oy kõik aktsiad. Satmaticu põhitegevuseks on erinevate elektriseadmete sh. paberi- metalli- ja masinatööstusele suunatud automaatika- ja juhtseadmete ning parklate autosoojenduskilpide tootmine ja turustamine. Tütarfirma soetamise järel avaneb Harju Elektril võimalus oma põhitoodangu tootesortimendi laiendamiseks Satmaticu sertifitseeritud toodete näol ja juba olemasolevate toodete täiustamiseks ning müügi suurendamiseks Soomes jt. lähiturgudel. Eeldatav turuosa juurdekasv on ca 100 mln krooni.

Eile oli börsil tähelepanu keskmes Hansapanga aktsia <GR#EE.HP>, mis andis 84% börsi päevakäibest. Enamuse börsi päevakäibest andsid kaks suurt plokktehingut Hansa aktsiaga. Pangaakatsia tõusis vaevumärgatavad 0,14%, 218,58 kroonile (13,97 eurot).

Hetkel kuum