Ülo Toomsalu • 6. november 2002 kell 6:38

PM: Kütusevargad jätsid maha neli suurt veokit bensiiniga

Narva kriminaalpolitsei otsib taga kütusevargaid, kes jätsid Sinimägede lähedale Auvere külla maha neli suurveokit ligi 27 tonni bensiiniga.

Neli MAZ-tüüpi veokit avastas Sillamäe politseipatrull 8. oktoobri õhtul juhuslikult, sõites väljakutse peale Narva lähedal asuvasse Auvere külla. Politseinike huvi äratas asjaolu, et roheliseks võõbatud veokid seisid pikemat aega küla surnuaia lähedal põlluteel. Kuigi kõigi autode uksed olid lukustamata ja ühe MAZi mootor töötas, polnud kohal ühtegi juhti, kirjutab Postimees.

?Tundub, et politseid nähes autojuhid ehmatasid ja panid jooksu,? ütles Narva politsei uurimistalituse vaneminspektor Natalja Starilova.

Vanade MAZ-veokite tsisternidest leidis politsei ligi 27 tonni bensiini A-76, mille turuväärtus ulatub ligi 200 000 kroonini. Politsei tegi kindlaks, et bensiin pärineb samal päeval Auvere raudteejaamas peatuse teinud tsisternvagunitest, mis olid teel Venemaalt Muuga sadamasse ning seal laevaga edasi ühte Skandinaavia riiki.

Uurija Starilova sõnul olid kütusevargad tegutsenud sedavõrd peenelt, et kui Muugal hakati tsisternide sisu kontrollima, olid kõik selle plommid terved, nagu poleks laadimisluuke avatud. Alles põhjalikumal vaatlusel selgus, et vargad olid plommide aasad läbi lõiganud ja pärast kütuse väljapumpamist uuesti kokku liiminud.

Kütusevarguse uurimise venimist põhjendas Starilova asjaoluga, et varguse organiseerijad olid isegi vahelejäämiseks põhjalikult valmistunud. Muu hulgas nähtus autoregistrikeskuse andmetest, et kõigi nelja kütuseveoki omanik on Narvas elav asotsiaal. ?Tegu on tankistiga, kes oli kunagi tühise summa eest andnud oma dokumendid isikule, kellest ta ei mäleta suurt midagi,? lausus uurija.

Hetkel kuum