Ülo Toomsalu • 6. november 2002 kell 7:09

Virumaa Teataja: Aasta põllumehe tiitli teenis Avispea talunik

Aasta põllumehe ?ürii otsustas tänavu valida kaks tiitlikandjat - ühe talupidajate ja ühe põllumajanduslike suurtootjate esindaja.

Aasta põllumehe 2002 tiitli võitsid Uuetoa talu peremees Jaak Läänemets Lääne-Virumaalt Avispealt ja Põlva POÜ juht Jaak Hinrikus Põlvamaalt, kirjutab Virumaa Teataja.

Maaleht koos Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga korraldab aasta põllumehe konkurssi juba teist aastat. Eilsel austamisel Tallinnas rahvusraamatukogus osales ka president Arnold Rüütel.

Teravilja ja rapsikasvataja Jaak Läänemets on EPA lõpetanud põllumees ja üks neist, kes asus kümme aastat tagasi üles ehitama Avispeal oma vanaisale kuulunud talu. Jaak Läänemets pärineb põllumeeste suguseltsist, sest ka Jaagu isa Ülo Läänemets oli agronoom.

Vastupidiselt paljudele tollal alustanuile ei ole Jaak Läänemets talupidamisest loobunud, vaid majapidamist sihipäraselt laiendanud. Esimesel kevadel külvas ta 30 hektarile, viimati aga 550-le.

Põlva Põllumajanduse Osaühingu nõukogu esimees Jaak Hinrikus ehitas aastaga Kiumasse Eesti ühe suurema lauda, mis annab välja supermarketi mõõdu. Laudal on seinte asemel ülestõstetavad kardinad ja kari käib lüpsiplatsil.

Jaak Hinrikust ei olnud tiitlit vastu võtmas, sest ta viibis parajasti õppereisil USAs.

Hetkel kuum