Ülo Toomsalu • 7. november 2002 kell 6:09

EPL: Vanalinnastuudio koondab kolmandiku töötajatest

Rahapuuduses Vanalinnastuudio teater koondab uue aasta algusest 15 inimest, et miljonikroonise laenu võtmisel kulutusi kärpida.

Peamiselt puudutab koondamine tehnilist personali, kuid Eesti Päevalehe andmetel ähvardab töö kaotus ka pealavastaja Roman Baskinit. ?Eks paberitega on liputatud küll, aga ühelegi ma praegu alla kirjutanud pole,? ütles Baskin Eesti Päevalehele, tunnistades mõningaid eri arvamusi teatri uue juhtkonnaga.

Baskin lisas, et loodetavasti jääb loominguline personal koondamislainest puutumata. Vanalinnastuudios töötab 46 inimest, neist 14 on näitlejad.

Teatri direktori Anne Veesaare sõnul pole ta veel otsustanud, keda konkreetselt koondada. ?Kõik on alles juttude tasemel,? lausus ta.

Direktori sõnul saab aasta alguses koondamisteate 15 inimest. ?Eks teatud alust karta võib ju kõigil olla, ma ei saa inimestel emotsioone ära keelata,? tunnistas ta.

Teatri eksjuht Eino Baskin kinnitas, et on samuti koondamisjutte kuulnud, kuid ei osanud nimetada ühtki konkreetset nime. ?Romaniga pole mul sel teemal juttu olnud,? ütles ta ja lisas, et on kuulnud rootslase Georg Malviuse pealavastajaks toomisest. Malvius on lavastanud praegu linnahallis etenduva muusikali ?Miss Saigon?.

Koondamise aluseks on kultuuriministri käskkiri, mis kohustab teatri igakuist palgafondi hoidma poole miljoni krooni piires.

Augustis selgus, et Vanalinnastuudio on ligi kahe miljoni krooniga miinustes. Septembris tegi kultuuriministeerium teatrile ettepaneku pöörduda pankade poole käibekrediidi saamiseks. Teatri miljonikroonise laenu taotlusele pole pangalt veel vastust tulnud.

Hetkel kuum