Viktoria Korpan • 10. november 2002 kell 22:00

Väiksed lotovõidud jäävad sageli välja võtmata

Tänavu esimesel poolaastal oli Eesti Lotost väljavõtmata võite kokku 800 000 krooni eest, mis moodustab 2,2 protsenti kogu võidufondist, räägib ASi Eesti Loto avalike suhete juht Piret Kütt.

Selle aja jooksul maksis Eesti Loto võitudeks üle 40 miljoni krooni.

?Enamasti jäävad välja võtmata väiksemad võidud, kuni 50 krooni, kuid tihti viie- ja kümnekroonised võidud. Ühtki suurvõitu Eesti Lotosse jäänud pole, üle 100kroonised võidud võetakse välja,? räägib Kütt.

?Mina olen kõik oma viiekroonised võidud välja võtnud, aga tavaliselt ei minda väiksele võidusummale järele siis, kui sõidukulu lotopunkti ületab võidu suuruse,? lisab ta.

Bingo Loto, Viking Lotto ja Keno Loto võitude väljamaksmise aeg on 90 päeva. ?Kiirloteriide puhul on igal tootel erinev võitude väljamaksmisaeg. Igal kiirloterii piletil on võitude maksmise tähtaeg pileti tagaküljele kirjutatud,? lisab Kütt.

Vastavalt loteriiseadusele on loodud väljavõtmata võitudest reservfond, mida kasutatakse lisaloosimistel auhindade ostuks.

?Reservfondi kasutatakse reiside, kodutehnika, arvutite, televiisorite ja muude auhindade lisaloosimistel, seega läheb võit taas, kuigi teises vormis lotomängijale tagasi,? ütleb Piret Kütt.

Kõige populaarsem mäng on Küti sõnul Bingo Loto, mille pileteid ostetakse iga nädal keskmiselt miljoni krooni ulatuses.

?Populaarsust kogub ka mängimine interneti teel, on umbes 10 000 kasutajat, kes mängivad lotot regulaarselt,? lisab ta.

IT-spetsialist Lauri (27) mängib paar korda kuus Viking Lottot interneti teel.

?Mängin paar korda kuus ja enamasti siis, kui jackpot suurem on, suurte summadega ma ei opereeri, 40 krooni korraga,? ütleb ta.

Kolmapäeval võitis Lauri Viking Lottoga 39 krooni ja selle järel tuli e-kiri, et raha makstakse nädala jooksul otse pangaarvele. ?See on väga mugav. Aga ma arvan, et ma läheks sellele järgi ka siis, kui mängiks niisama ehk ostaks pileti tavalisest müügipunktist,? sõnab Lauri.

Üliõpilane Kristel (28) ostab pileteid lotomüügipunktidest. ?Mängin Bingo Lotot suhteliselt väikese summaga, ostes üks-kaks piletit, kõige suurem võit on mul olnud 67 krooni ja kõik olen välja võtnud. Abikaasal õnnestus aga 1700 krooni võita.?

Hetkel kuum