Ülo Toomsalu • 12. november 2002 kell 6:41

Pärnu PM: Pärnu uus raamatukogu seisab pool aastat tühjana

Oktoobri alguses üle antud Pärnu uus keskraamatukogu ei ava uksi enne aprilli keskpaika, hoone ülalpidamiseks kulub rohkem kui 25 000 krooni kuus.

Ligi 2600 ruutmeetri suuruse hoone kütmiseks maksti oktoobris 17 731 krooni ja valvamiseks ligi 3000 krooni kuus, kirjutab Pärnu Postimees.

Elektri- ja välisvalgustuse kulu ei osanud raamatukogu projektijuht Tiit Jänes veel öelda, kuid nõustus arvamusega, et kokku küünivad kulud kindlasti üle 25 000 krooni.

Raamatukogu avamise kuupäeva ei soovi keegi prognoosida. Eelmisel kolmapäeval kuulutati välja raamatukogu mööbli riigihankekonkurss, mille tingimused näevad ette hoone möbleerimise 5. märtsiks.

Enne, kui mööbel on paigas, raamatuid vanadest ruumidest uude majja kolima ei hakata. Jänese arvates kulub kolimiseks kindlasti enam kui kuu.

Kas pooleaastane vahemik hoone valmimise ja möbleerimise vahel on tingitud valimiseelsest kiirustamisest või ei tahtnud tellija enne järgmist tööd ette võtta, kui raha selleks on olemas?

Leidub inimesi, kelle arvates oleks Merko Ehitus võinud hoonet rahumeeli aasta lõpuni ehitada, teised jälle ütlevad, et kontserdimaja-sugust tormamist raamatukogu ehitusel ei olnud ja ehitajal olnuks liiga kulukas mehi nii kaua objektil hoida.

Raamatukogu valmimise epopöasse süüvides selgub, et linnavalitsus on hoonet ehitades kõvasti riskinud. Ajal, mil raamatusõbrad unistavad maja lõpuniehitamisest, mis eelmise abilinnapea Erni Metsali hinnangul maksaks 10-15 miljonit krooni, tuleb mööbliraha kokkusaamisekski vaeva näha.

Hetkel kuum