Inge Rumessen • 14. november 2002 kell 11:00

Kohtla-Järve Soojus alustab lepinguta majade kontrolli

Kohtla-Järve Soojus alustab homme Jõhvis ja Kohtla-Järvel lepinguta elamute soojustarbimise kontrolli.

Juhul kui tuvastatakse soojusenergia omavoliline, ostu-müügilepinguta tarbimine, peatatakse koheselt tarbimine, ilma täiendava ette teatamiseta, teatab ettevõte.

Kohtla-Järvel ja Jõhvis on levinud Eesti Vabariigi seadustega vastuolus olev arusaam, et korterelamute soojusvarustuse tagamiseks ei pea korteriühistud sõlmima soojusenergia ostu-müügilepinguid ning elamu soojusvarustusega seotud küsimused on iga korteriomaniku enda otsustada.

?Meie eesmärgiks on sõlmida kõigi oma tarbijatega seadustes ette nähtud kliendisuhe,? ütles Lilian Niitsoo, AS Kohtla-Järve Soojus marketingi- ja müügidirektor. ?Me oleme pika aja jooksul seda kliendisuhete korrastamise asja püüdnud nende majade elanikele ja korteriühistutele selgitada. Tänaseks päevaks on nii Energiaturu Inspektsioon kui Konkurentsiamet andnud oma üheselt mõistetavad seisukohad, et soojusenergia ostu-müügilepingut saab sõlmida kas korteriühistu või maja haldaja. Juhul kui korteriühistu ei soovi sõlmida lepingut otse soojusettevõttega, võib ta seda volitada sõlmima haldusettevõtet. Ja soojusvarustus on tagatud. Seetõttu kutsume nende majade elanikke kainele mõistusele ning sõlmima teenuse tarbimise elementaarne leping. Nii nagu seda kõigi teiste Eesti linnade elamute haldajad juba aastaid on teinud.?

Hetkel kuum