Inno Tähismaa • 15. november 2002 kell 11:20

Veljo Ipits ostis oma vara enampakkumiselt tagasi

Tartu ärimees, Reformierakonna ja volikogu liige Veljo Ipits ostis oma vara enampakkumiselt ise tagasi.

Ipits sisenes täna Tartus kohtutäitur Rain Kalda büroosse, Ühispanga maksekorralduse kviitung näpus. Ipits ei soovinud oma tegevust esialgu kommenteerida, aga tunnistas pärast vara enampakkumist, et vara tema kontrolli alt välja ei läinud. ?Sisuliselt olin sunnitud ise oma vara välja ostma,? ütles Ipits.

Ipitsa vara läks müüki, kuna Hüvitusfond nõuab kohtu kaudu tagasi ASile WT Tärklisetööstus mõned aastad tagasi antud 1,9 miljoni kroonist laenu, mida käendas eraisikuna Veljo Ipits. Kuivõrd tärklisetööstuse projekt ei õnnestunud, nõuab Hüvitusfond raha tagasi Ipitsalt. Ipits oli ühtlasi tärklisetööstuse 1,6% osanik, suuremad osanikud olid Vambola Kolbakov ja õlitehas AS Werol Tehased (Hüvitusfond).

Täna läks müüki Ipitsale kuuluv Tartu majaosa. See osteti 240 000 kroonise alghinnaga, ütles kohtutäitur Rain Kalda. Kalda ei soovinud kommenteerida, kes oli ostja.

Ipitsa suvila Pangodi järve ääres müüdi sel nädalal varem ja selle eest on 1,3 miljonit Hüvitusfondile ära makstud.

Hüvitusfondi juht Madis Raidma ütles, et fondil on Ipitsaga kokkulepe kogu summa tagasisaamiseks juba sel nädalal. Raidma ei osanud öelda, kas fond nõuab Ipitsalt välja ka 1,9 miljonile lisandunud miljonikroonise intressi.

Ka Ipits ütles, et klaarib kõik oma kohustused. Küsimusele, miks ta Kolbakovi ja Hüvitusfondi äri käendas, vastas ta: 'Oma rumalusest.'

Hetkel kuum