Raivo Sormunen • 17. november 2002 kell 22:00

Ericsson tõusnud lühikese ajaga 3 korda

30. septembril päevasiseselt korraks alla kolme Rootsi krooni kukkunud Ericssoni aktsia ründas möödunud reedel Stockholmi börsil juba kümne Rootsi krooni joont. Pooleteise kuuga on väärtpaberi hind seega pea kolmekordistunud.

Aktsia on tõusnud ligi kaks korda peale 18. oktoobri kolmanda kvartali majandustulemuste avaldamist. Tulemused polnud teadupoolest kuigi head, kuid Ericssoni juhid suutsid investoritele pressikonverentsil sisendada, et võrguseadmete müügi osas võib neljandas kvartalis näha paranemist. Sõnavõttu kroonis ligi 15-ne aktsiahinna tõus.

Kui kolme Rootsi kroonini kukkunud Ericssoni aktsiat peeti poolteist kuud tagasi selgelt ülemüüduks, siis viimastel nädalatel pole kiiresti tõusnud aktsiale enam konkreetseid ostupõhjuseid leitud. Näiteks möödunud kolmapäeval, kui investeerimispank Goldman Sachs alustas taas Ericssoni analüüsimist, seadis ta väärtpaberile hinnasihiks vaid 5,5 krooni, öeldes, et ei oota Ericssonilt käibe kasvu enne 2004. aastat, kuna telekomisektori ettevõtete investeeringute mahtude kasvu pole näha.

Peamiselt on väärtpaberit, nagu turgu tervikuna, toetanud kaudsed uudised. Nii USA Föderaalreservi intressikärbe poole protsendini kui ka Iraagi otsus nõustuda ÜRO resolutsiooniga desarmeerumise osas.

Möödunud reedel alustas Ericssoni aktsia päeva juba 9,95 Rootsi kroonil, kuid õhtuks tuli leppida siiski 8,90 Rootsi krooniga ehk 6,3 madalama hinnaga kui päev varem.

Rootsi maaklerite sõnul olid investorid aktsia suure tõusu pärast närviliseks muutunud, mille tagajärjeks oli kasumi võtmine. Kasumit võeti kokkuvõttes terve turu ulatuses, mis oli nädalaga teinud läbi ligikaudu 10-se tõusu.

Hetkel kuum