Sirje Niitra • 17. november 2002 kell 22:00

Pärnu Rannahotelli müük seiskus

Kohus peatas rentniku Scandic Hotels Eesti avalduse alusel Pärnu linna tegevuse Rannapuiestee 5 kinnistu võõrandamisel ja enampakkumise võitjaga müügilepingu sõlmimisel. Ühtlasi otsustas kohus teha vara käsutamise keelumärke katastrisse.

Reedel kirjutasid Pärnu linn ja Scandic Hotels Eesti alla ühisavalduse Rannahotelli rendilepingu sissekandmiseks kinnistusraamatusse.

Scandic Hotels Eesti juhataja Toomas Sildmäe sõnul taotles rentnik seda Pärnu linnalt juba augustis, kuid tulemusteta. Sildmäe sõnul pole aga ühisavaldus aluseks, et hagi tagasi võtta. ?Oleme arvamusel, et erastamisprotsess pole läbi viidud vastavalt seadusele ja nõuame selle tühistamist,? selgitas ta.

Sildmäe ütles, et enampakkumise võitnud Memfis Trade?i esindajad pole seni temaga ühendust võtnud ega ka hotelliga tutvumas käinud.

Pärnu linna avalike suhete nõuniku Romek Kosenkraniuse sõnul on rendileping kohustuslikuks täitmiseks ka uuele omanikule ja rentniku jaoks ei muutu omandiõiguse teisele isikule üleminekul midagi. Samas lisas ta, et linnal ehk endisel omanikul ei ole õigust uue omaniku tegevust vara kasutamisel ja käsutamisel juhtida pärast omandiõiguse vahetumist.

Kosenkraniuse sõnul ei saa linn müügitehingu sõlmimisest keelduda seetõttu, et ostja pole hotelliteenust pakkuva operaatoriga ühendust võtnud. Ta lisas, et linnavalitsusel on teada, et ostja esindajad on enne otsuse tegemist siiski hotelliga tutvumas käinud. ?Mingeid takistusi ette seada äriettevõttele põhjusel, et olemaolevale rentnikule tehing või uus omanik ei meeldi, oleks ebaseaduslik,? leiab linnavalitsuse nõunik.

Pärnu linnavolikogu tegi otsuse Rannahotelli kinnistu võõrandamiseks juba eelmisel aastal ja tänavu on mitu selleks korraldatud enampakkumist huviliste puuduse tõttu läbi kukkunud.

Memfis Trade sai õiguse nimetatud objekti omandamiseks alghinna 21 miljoni krooni eest, sest oli ainus pakkuja. Firma osakapital on 40 000 krooni ja sel puudub igasugune majandustegevus.

Juhatuse liikmed, kes on varem esindanud kinnisvaratehingutes Tallinnas perekondi Fink ja Burdeinõi, ei kinnitanud firma enampakkumisel osalemist. Eve Fink eitas enda või oma abikaasa seotust nimetatud tehinguga. Ka linnavalitsusest pole olnud võimalik tegelike ostjate nimesid teada saada. On vaid teada, et enampakkumisel osales Memfise esindajana Urmas Kink.

Pärnu linn andis 1993. aastal Rannahotelli 25 aastaks rendile Scandic Hotels Eestile. Lepingu järgi maksab rentnik linnale rendina 300 000 krooni kuus, millele lisandub kahekümneviiendik tehtud investeeringutest. Kokku teeb see 1,45 miljonit krooni aastas. Kui rendileping peaks mingil põhjusel lõppema, lubavad Scandicu juhid nõuda Pärnu linnalt sisse järelejäänud 18,4 miljonit krooni tehtud investeeringutest. Kokku on hotellikett investeerinud Pärnu Rannahotelli 28 748 000 krooni. Tegu on Pärnu ühe esinduslikuma hoonega.

Hetkel kuum