Kadi Heinsalu • 19. november 2002 kell 8:14

Kaitsepolitsei: soovitasime Haidaryle kodakondsus andmata jätta juba ammu

Kapo pressiesindaja Henno Kuurmann ütles, et kapo soovitas piimaärimees Yaqub Haidaryle kodakondsust mitte anda varem kaks korda.

Kuurmann ütles, et kaitsepolitsei saatis esimest korda 1999. aastal ja teist korda tänavu mais siseministrile arvamuse, et nende arvates pole võimalik Hadaryle kodakondsust anda lähtuvalt kodakondsusseadusest, kuna Haidary pole täitnud Eesti seadusi. Ta on olnud välisriigi (st Venemaa) relvajõudude teenistuses. Kuurmanni sõnul rikkus Haidary seadust sellega, et võltsis kunagi esimest Eesti elamisloa taotluse ankeeti, salates seal relvajõududes osalemise maha.

Kuurmann ütles veel, et kapo kujundas oma arvamuse juba ammu, kohe siis, kui esimest korda kerkis päevakorrale Haidaryle kodakondsuse andmine, st aastaid tagasi.

Eelmisel nädalal teatas siseminister Haidaryle kodakondsuse andmisest keeldumise põhjuseks temaga seotud firmade maksuvõla, mitte andmete võltsimise. Kodakondsuse ettepaneku taga oli põllumajandusminister Jaanus Marrandi.

Loe sel teemal ka <#siit=http://www.aripaev.ee/2277/uud_uudidx_227701.html> ja <#siit=http://www.aripaev.ee/2273/uud_uudidx_227305.html>.

Hetkel kuum