21. november 2002 kell 13:14

Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia tõusis üle 91 krooni

Eesti Telekomi aktsia tõusis Tallinna börsil täna 3,9%, tasemeni 91,07 krooni (5,82 euroni).

Tegemist on väärtpaberi kõrgeima sulgemistasemega viimase 23 kuu jooksul. Eesti Telekomiga tehti päevaga 50 tehingut ehk tugevalt üle poole börsipäeva kõikidest tehingutest.

Sampo Panga maakleri Peeter Koppeli sõnul tegutseb turul üks agressiivne välisostja ning kuna kohalikel midagi eriti pakkuda ei ole liigubki hind väga järsult üles.

Eesti Telekomi tellimusraamatu alusel oli börsipäeva lõpus üks parimaid väärtpaberi ostjaid ligi 6000 aktsia suuruse orderiga möödunud kuu alguses Tallinna börsil kauplemist alustanud Credit Suisse First Boston.

Koppeli sõnul on kohalikud investorid pigem sabassörkijate rollis. Samas on neil tekkinud hirm tuleviku suhtes ning seetõttu on hakatud endale kõrgetel hinnatasemetel spekulatiivseid positsioone sisse võtma, lootes teenida nii lühiajalist kiiret tulu.

Välisturgudel on viimasel ajal näidanud ennast telekomisektor väga positiivselt. Dow Jonesi telekomisektori indeks on viimase kuuga kosunud 16% ehk isegi grammi võrra enam kui Eesti Telekomi aktsia.

Koppeli sõnul aitab välismaaklerite jõudmine kohalikule turule tõsta meie turu seotust välisturgudega, kuid muudab väärtpaberid ka rohkem kõikuvamaks.

Ülejäänud väärtpaberid, kui mitte siia arvestada erastamisväärtpaberi 7% tõusu, liikusid täna suhteliselt stabiilselt.

Hansapanga aktsia, mis pole viimase viie aasta jooksul üle 224,69 krooni tõusnud, ei saanud sellest tasemest läbimurdmisega hakkama ka täna. Puudu jäi aga õige vähe. Väärtpaber käis päeva jooksul ära 224,53 kroonil ja sulgus 224,22 kroonil ehk 0,7% plussis.

Norma aktsia peatus 65,72 kroonil ehk 0,9% madalamal kui päev varem.

Hetkel kuum