Ülo Toomsalu • 28. november 2002 kell 6:18

Põhjarannik: Kristlik partei püüab päästa valimisi pankrotiohus Püssis

Ida-Virumaa Püssi linna volikogu valimistele tuli eile oma nimekirjaga välja Eestimaa Kristlik Rahvapartei.

?Praeguse seisuga on meil 13 kandidaati,? ütles Püssi linnasekretär Evelin Rebane BNSile. Kristliku partei 12-liikmelise nimekirjaga on liitunud ka kolm senist üksikkandidaati - Kunnar Liira, Antonina Ofitserova ja Andrei Sarri. Üksikkandidaadina jätkab Ljubomira Subbotina, kirjutab Põhjarannik.

Valimiste toimumiseks on vaja veel üht kandidaati, sest volikogu on 13liikmeline ja kandidaatide arv peab volikogu liikmete arvu vähemalt ühe võrra ületama.

Keskerakond, kes on oma nimekirja ja võimalike lahendite koostamisega tegelenud juba kaks kuud, ei olnud eile veel kindel, kas täna oma nimekiri esitatakse või mitte. Kohapeal oodatakse abi keskvõimult ning ilma nende toetuseta võimule ei kibeleta.

Keskerakonna infojuhi Evelyn Sepa sõnul ei saa otsust oma nimekirjaga välja minna omavalitsuses, kus eelarve on miinustes, teha uisapäisa. ?Oleme sealsete probleemidega kursis ning neid põhjalikult analüüsinud, kuid kindlat vastust veel öelda ei saa,? ütles Sepp.

Kohapealse aktiivi üheks tingimuseks on Hüvitusfondi võla kustutamine, kuid kas see on arutusel olnud ja milline võiks seal lahend olla, Sepp ei öelnud. ?Ma pole asjadega nii hästi kursis,? ütles ta ning lisas, et samuti pole Keskerakond arutanud Püssi linna liitmist mõne teise omavalitsusega.

Sepp ei välistanud, et täna õhtul koguneb Keskerakond uuesti, et kaaluda Püssis tekkinud olukorda ning võimalikke lahendeid, millele keskvõimu ja partei juhtkond kaasa aidata saaks. ?Saame aru, et tegemist on väga tõsise otsusega, ning vaatamata sellele, et valimised on juba edasi lükatud, ei tohi seda kiirustades teha,? lausus ta.

Hetkel kuum