Ülo Toomsalu • 2. detsember 2002 kell 6:12

EPL: Padar lubab Mõõdukad viia Riigikokku ausa jutu abil

Koos Mõõdukate esimehe ametiga sai Ivari Padar (37) endale väljakutse tagada parteile pääs järgmisse Riigikokku.

<pilt#IvariPadar.jpg#Ivari Padar#150#161#0> ?Aitab aus ja avameelne jutt. Rääkida tuleb seda, mida usud ise ja mida usuvad valijad,? lausus Padar. ?Valimistulemus sõltub sellest, kui mõistetav on meie jutt inimestele.?

Padari sõnul on valimiskünnise ületamine Mõõdukatele selgelt jõukohane ülesanne, kirjutab Eesti Päevaleht. Mõõdukad peaksid riigikogus saama 6-12 kohta, pakkus Padar.

Võimalike koostööpartneritena nägi ta kõiki teisi parteisid. ?Ühegi erakonnaga ei saa välistada koostööd, kui sellest Eesti riigile kasu tuleb,? lausus Padar, kes parteijuhi töö kõrvalt jätkab ka Võru volikogu esimehena.

Mõõdukad on aastaid pidanud võimatuks koostööd Keskerakonnaga, tuues põhjuseks Edgar Savisaare autoritaarse ja ebademokraatliku isiku.

Erakorraline üldkogu valis Mõõdukate aseesimeesteks Toomas Hendrik Ilvese ja Katrin Saksa. Ilvese sõnul kandideeris ta aseesimehe kohale samal põhjusel, mille pärast esimehe kohalt tagasi astus. ?Ma kannan vastutust erakonna ees,? lausus ta. Endise välisministri sõnul on 2003. aastal tema erilise huvi all kõik see, mis puudutab Euroopa Liitu.

Hetkel kuum