Ülo Toomsalu • 2. detsember 2002 kell 6:27

Pärnu PM: Maavanemat püüab neli erakonda

Pärnu maavanem Toomas Kivimägi tunnistas reedel, et neli erakonda on teinud talle ettepaneku oma liikmeks astuda.

Lõpliku otsuse teeb Kivumägi jaanuari algul, kui mitu otsustamiseks olulist asja on selgemad, kirjutab Pärnu Postimees.

Kivimägi lubas 14. novembri Postimehe esiküljel, et tõenäoliselt ilmub kõigile poliitkosilastele ?ei? ütlev sõnum Pärnu Postimehes veel samal nädalal.

?Kindlasõnaline ?ei? erakondadele jäi ütlemata, sest ka äraütlemine pole kerge, kuna inimesed, kellega sel teemal on läbirääkimisi peetud, on igati lugupeetud ja soliidsed,? kinnitas Kivimägi. ?Praegu olen 80 protsendi osas meelestatud erakonnaga liitumise vastu.? Jah-sõna kaalub maavanema jutu järgi ?ei? üles vaid juhul, kui ta on kindel, et tahab parlamenti saada.

?Kui parlament asuks Pärnus, ei kõhkleks ma valitud erakonna nimekirjas kandideerimast,? vihjas Kivimägi. Maavanem ei soostunud avalikustama talle ettepaneku teinud erakondi ja kas nende hulgas on tema eelistatu.

Kivimägi tõdes, et erakondade surve on Riigikogu seekordsete valimiste eel varasemast tugevam, sest erakonnad näevad maavanemais tugevaid häälekogujaid. ?Maavanemad on hea kaup, ent valijaid ma petma ei hakka, see tähendab kandideerin, kuid parlamenti ei lähe. Kui liitun erakonnaga, siis eesmärgiga parlamenti pääseda,? kinnitas maavanem.

Hetkel kuum