Peeter Stamberg • 2. detsember 2002 kell 12:28

Prantsusmaal spekuleeritakse pankade ühinemise üle

Väärtpaberiturgudel spekuleeritakse selle üle, et Prantsuse suurim pank BNP Paribas võib üle võtta Credit Lyonnais?.

BNP Paribas ostis täiendava 5,3protsendilise osaluse oma väiksema konkurendi aktsiatest, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

BNP Paribase esindaja Michele Sicard ütles pärast möödunud nädalal toimunud 2,2 mld euro (34,4 mld krooni) suurust pakkumist Prantsusmaa valitsusele 10,9protsendilise osaluse eest Credit Lyonnais, et pank tahab Credit Lyonnais?ga olla tihedamalt seotud. Sicard lisas, et BNP Paribas võib suurendada osaluse 20 protsendini enne kui nad vajavad loa küsimist regulaatoritelt täiendavate aktsiate ostmiseks.

?Tõenäosus, et BNP Paribas teeb pakkumise Credit Lyonnais?e aktsiatele on küllalt suur,? ütles WestLB Asset Management fondihaldur Jürgen Lanzer.

Pärast Prantsusmaa valitsuselt osaluse kätte saamist saab BNP Paribas ka suurimaks Credit Lyonnais?e aktsionäriks. Hetkel on suurim aktsionär Credit Agricole, kellele kuulub 10,5% aktsiatest.

Viimasel kuuel kauplemispäeval pea 30% kerkinud Credit Lyonnais? aktsia hind on Pariisi börsil pärastlõunaks tõusnud veel 3,98%, 52,25 eurole. BNP Paribase aktsia hind on langenud 0,61%, 40,75 eurole.

Hetkel kuum