3. detsember 2002 kell 22:00

Esimene advent toob jõuluilu tuppa

Küll aga võiks arvestada, et paljudel töötajatel kipub pühade ajal puhkus olema ja jõuludest aastavahetuseni on kontoris vähe rahvast, seega võiksid kaunistused olla väljas ikka natuke varem.

Palju kasutatakse eluslillega seadeid ? küpressi või toakuusega rohelisi seadeid või hoopis värvilisi ja õitsvaid potitaimi, näiteks ratsuritähte, orhideesid, piibelehti, hüatsinte.

Samuti on teada-tuntud erivärvilised jõulutähed ja jõulukaktused.

Eksponeerida võiks ka huvitavaid küünlajalgu ? kaunistatuna mõjuvad need väga uhkelt.

Terve maja kaunistavad tavaliselt kaubanduskeskused, hotellid ja restoranid. Büroohoonetes kaunistab iga firma oma kontori iseseisvalt ja oma maitse järgi.

Kontoris soovitan asetada ühe ilusa suurema seade sissepääsu juurde, see hakkab sisenejale kohe silma ja loob hea meeleolu. Samuti võiks panna kaunistuse puhkenurka ning nõupidamisruumi lauale. Mõnikord pannakse ka iga töötaja lauale väike pühademeeleolu loov kaunistus ja büroosse tuuakse suur jõulupuu.

Soovitan vaadata oma jõuluehted kriitiliselt üle ? kui need on juba kümme aastat kasutusel, siis võiks midagi uut ja lahedat muretseda.

Jõulukaunistuste valikul võiks arvestada ka ruumi interjööriga. Näiteks minimalistlikku stiiliga büroos loob meeleolu ilus orhidee või ratsuritäheõis hõbedases vaasis, mõni küünal siin-seal või siis hoopis suur ilus jõulupuu, millel ehteks vaid mõni üksik valge kuul.

Tavalisemas kontoris loovad meeleolu juba eelpool kirjeldatud seaded ja kaunistused. Siin soovitan kasutada julgelt värve, nii muutub iga büroo omanäoliseks.

Autor: Jane Pappel

Hetkel kuum