3. detsember 2002 kell 22:00

Piknik lumel

Kuigi ilma peab küll väheke hoolsamini valima, annab talvine ja karge ilm pikniku pidamisele hoopis teise jume. Sellised ilmastikunähtused nagu lumi ja jää annavad ju miljon võimalust piknikuplatsi kaunistamiseks ja ühiseks tegevuseks. Mängige lumesõda, ehitage lumelosse, serveerige toidukorvid ja valge taustal efektset punast veini jääkamakatele või pange lumememmed neid hoidma.

Minge korraks õue ja ideid tuleb iseenesest. Tehke kindlasti ka lõke või võtke kaasa palju küünlaid, sest elav tuli pimedas talves tekitab juba mõeldeski värinaid. Kujutage: väljas on pime, teie lähedal põleb väike lõke, käed külmetavad ja sõber ulatab teile klaasi kuuma joogiga. Ilus, mis? Jätkuks ainult lund.

Mida siis süüa ja mida juua? Vastuseks on ? mida iganes. Siiski oleks soovitatav muretseda endale väike termokarp, millega söök kaasa võtta. Lihtsalt liiga rasvased ja vesised toidud kipuvad siis vastavalt kas hanguma või külmuma.

Mis te arvate, kui kaua värsked salatilehed kuue kraadi juures oma värskuse säilitavad? Välimuse kindlasti pikalt, aga söögikõlblikkuse? Jah, tehke kaasa pirukaid, kooke, fooliumikartuleid, mida saab lõkkes soojendada, ja erinevaid täidiseid; kindlasti kuuma teed, kohvi või kakaod, tehke hõõgveini. Lastele muidugi kuuma morssi. Võtke ka kanget alkoholi, aga ärge sellega liialdage. Viina või konjakit võib pärast autolukkude sulatamiseks või uue lõkke süütamiseks vaja minna.

Mine tea, mis seikluseks üks piknik võib pöörduda. Hõõgveini asemel võite omale joogi segada mõnest liköörist ja kakaost, teest või kohvist. Näiteks lisage kakaole natuke Amarettot ja saate meeldiva kuuma mandlijoogi. Või lisage kuumale teele mõnd puuviljalikööri ja saate meeldiva aroomiga sooja kokteili.

Siiski ei ole kõige tähtsam alkohol, vaid see, et kõik saaks kaasa võetud: tikud, puud, soovitatavalt pappnõud, termosed, varuriided, taskulambid jne. Peaaegu sama varustus nagu matkal, juhul kui te muidugi oma aias piknikku ei korralda.

Kui plaanite valmistada toitu alles piknikuplatsil, siis arvestage iga suvel toidutegemiseks kulunud tunni kohta kaks talvist toidutegemise tundi. Ehk lihtsamini öeldes, selleks läheb poole kauem aega. Eriti grillides või barbecue?d tehes.

Sööki varudes arvestage loomulikult, kui kaua plaanite piknikku pidada. Mida vähem on miinuskraade, seda kauem kestab ehe piknikurõõm. Sobilik temperatuur kõigub ?5 oC ringis.

Autor: Vambola Moores

Hetkel kuum