Ülo Toomsalu • 4. detsember 2002 kell 6:03

EPL: Ususekti juht tapeti püstolilasuga

Politsei uurib, miks tapeti Raplamaal lasuga pähe endine julgeolekutöötaja Voldemar Holm, kes viimastel aastatel tegeles jumalasõna levitamisega.

Püstolilasuga tapetud Voldemar Holm (52) leiti eelmise esmaspäeva hommikul Raplamaal Hagudi ja Kodila vahelt teepervel lamamas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mõrvapaigast umbes viie kilomeetri kaugusel Kelba külas asub Holmi maakodu, mille mees ostis mõne aasta eest saarlannast abikaasale, kes soovis Tallinna linnakärast eemale saada.

Rapla kriminaalpolitseil kulus tapetu isiku tuvastamiseks kaks ööpäeva, sest Raplamaal Holmi ei tuntud. Kuigi mees osales aasta tagasi maakonna esindajana Eesti Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei keskkogul ja levitas viimastel aastatel nelipühilasena jumalasõna, polnud Holmi nägu tuttav ka Raplamaa teistele usutegelastele, sest mehe tegevus piirdus kodulinna Tallinnaga, kus ta juhtis 15liikmelist sekti Uus Elu.

Kolmapäeva õhtuks oli politseile siiski teada, et tapetu on endine meremees ja julgeolekuagent, kelle nimel Tallinnas tegutsev hulgiettevõte Holm Pojad vaevleb viimasel ajal majandusraskustes.

Hetkel kuum